Sari la conținut Salt la bara laterală stângă Salt la bara laterală dreaptă Salt la Footer

Fotbal – „Flacăra” Brusturi 2 – 4 „Speranţa” Răuceşti

Speranța Răuceşti a învins în deplasare la Brusturi, cu scorul de 4-2, (3-1 la pauză) după ce gazdele au reușit surprinzător sa deschidă scorul în minutul 22 prin Rîpeanu Gheorghe. Golurile victoriei în această penultima etapă a turului de campionat au fost înscrise de către Leonte Viorel  (28′), Dăscălescu (37′), Tampau Marius (40′) și un autogol venit la un corner executat de Dăscălescu ce a fost deviat în propria poartă de un jucator al „Flacărei” (69′). Primul 11 al Speranței: Tanasa Iulian, Tampau Marius, Cozma Iry, Rosu Costin, Fermus Adrian, Chiriac Tudor, Ilie Paval, Bocăneț Cosmin, Boris Petrescu, Leonte Viorel, Dăscălescu Florin. Rezerve au fost: Cojocariu Bogdan, Damian Gheo și Cucoş Valerian.

Următorul meci: Duminica 27 Noiembrie 2011, ora 11:00, teren Răuceşti: Speranța Răuceşti – Bradul Roznov.

Va așteptăm sa susțineți „Speranța” Răuceşti în acest ultim meci al turului!